Koreli İdol Sıralamaları’nda Kris 1 Numara – Nan Du Entertainment Haftalık Dergisi [130804]

130804 Nan Du Entertainment Weekly Magazine  Korean Idol Rankings

Sahne İsmi: Kris

Uyruğu: Guangzhou, Guangdong, Çin

Boyu: 187cm

Kilosu: 70kg

Doğum Tarihi: 6 Kasım 1990

Burcu: Akrep

Çıkış Tarihi: 8 Nisan 2012

Şirketi: SM Entertainment

Ait Olduğu Grup: EXO-M

Gruptaki Görevi: Lider, Rapçi

 

Koreli İdol sıralamasının kısa zaman önce yayınlanması üzerine, popüler erkek grubu EXO binlerce hayranlar büyük bir sevgi gördü, ve listenin başlarına geçti. EXO-M’in lideri, Wu Yi Fan hayranların en çok desteklediği “Kore’nin Yeni Influence”. İlk çıkış yaptığında, yakışıklı görünümü ve Mandarin, Geleneksel Çince, İngilizce ve Korece’yi oldukça iyi konuşması ile hayranlar Wu Yi Fan’ı “son sınıf öğrencisi” olarak mimledi. “Hayyalerdeki son sınıf öğrencisi” okulunda da güzel deneyimler yaşamış. Bu yüzden, Nan Du’nun muhabiri birkaç gün önce Wu Yi Fan’ın Guangzhou Yedinci Orta Okulu’ndaki sınıf öğretmeni Bay Zhou ile özel bir röportaj yaptı. Bay Zhou’nun anılarına göre, Wu Yi Fan Yedinci Orta Okulu’nda sadece bir yıl okumasına rağmen derin bir iz bırakmış: “O zamanlar, Wu Yi Fan gerçek ismi olan Li Jiā Héng’i kullanıyormuş, Yedinci Orta Okulu’nda 3. sınıfmış ve mezun olamadan başka okula transfer olmuş. Transfer olmasının sebebi de basketbolda oldukça yetenekli olmasıymış. Onunla ilgili ilk izlenimim  “O çok uzun!” olmuştu. Bu yüzden Hence, onu ancak en arka sıraya oturtabilmiştim.”

1. “Sıcak Erkek” Kris basketbola bayılır, aslında o bir “İlham Verici Kardeş!”

– Öğretmenlerinin gözünde,  Kris öğrenmeyi seviyordu ve çok uslu bir öğrenciydi.

3. sınıf boyunca, Kris’in yakışıklılığı yüzünden, diğer sınıflardan pek çok kız onun etrafında büyük bir kalabalık oluşturuyormuş, İngilizce öğretmeni bile: “Okulumuza transfer olan yeni öğrenci oldukça yakışıklı bir genç!” demiş. Yakışıklı Wu Yi Fan lisede üçüncü sınıfken terbiyeli bir öğrenciydi. Bay Zhou ona iltifatlar etmeye devam etti: “Wu Yi Fan hakkındaki en derin izlenimim, onun terbiyeli ve masum bir çocuk olduğuydu.” Wu Yi Fan’ın spordaki yeteneği sayesinde çoğu zaman maçları ve idmanları oluyordu ve sınıfın gece tek başına yapılan ders çalışmalarına pek fazla katılamıyordu. Ne zaman bir öğretmeni ve ya sınıf arkadaşı ona dersi anlayıp anlamadığını sorsa, Wu Yi Fan her zaman: “Sorun değil!” derdi. Bay Zhou’nun izlenimlerine göre, Wu Yi Fan’ın bir gün öğle arasında ofisine geldiğini ve ders çalışmaları hakkında azarlandığını söyledi. Kris kesinlikle “iyi bir son sınıf öğrencisi”!

Bay Zhou, Nan Du’nun muhabirine Wu Yi Fan’ın o zamanlar ki karakterinin oldukça sessiz olduğunu, “sürekli ilgi” kategorisine girdiğini söyledi: “Sınıf arkadaşları ile iletişim kurmak için pek de gönüllü olmasa da okulun basketbol takımından olan okul arkadaşları ile daha yakındı. Şimdi bile, Guangzhou’ya gelirse, basketbol takımından eski arkadaşları ile mutlaka görüşür.” Wu Yi Fan’ın hayallerinden bahsederken, Bay Zhou da kendi öğrencisinin o zamanlar sahip olduğu hayalden tamamen farklı olan sahne hayatını seçtiğine şaşkındı. “Wu Yi Fan bir keresinde bana, basketbolu çok sevdiğini söylemişti. Üstelik, onun hiç eğlence dünyasına hevesli olduğundan bahsettiğini duymadım.”

Bundan sonraki Bay Zhou girdiği birkaç derste, bazı “hayranlar”, Bay Zhou direkt olarak daha önce hiç Wu Yi Fan’ın dersine girip girmediğini sormuş. Hatta bazı sadık hayranlar Wu Yi Fan’ın geçen seneki doğum günü arifesinde Bay Zhou’ya gelerek ondan Wu Yi Fan için doğum günü dilekleri yazmasını istemişler. “Hatta bana Wu Yi Fan’ın bir fotoğrafını bile verdiler.” Bay Zhou dünyanın her yerinden özellikle Yedinci Orta Okulu’na göz atmak için ziyarete gelecek hayranlar olacağını ifade etti, sırf “Wu Yi Fan’ın bir zamanlar yürüdüğü yolu görmek için”.

– Alt sınıfların hafızalarında Kris, ‘tanrımsı’ bir yere sahip

Çıkış yaptıktan sonra, Wu Yi Fan genellikle halk arasında hemen fark edilirdi ve çoğunlukla da “eski bir tanıdık” olarak. Röportaj sırasında, Nan Du’nun muhabiri Wu Yi Fan’dan 2 yaş küçük bir birinci sınıf öğrencisinin, Wu Yi Fan’ın varlığını her zaman ‘tanrımsı’ olarak gördüğünü keşfetti: “Son sınıf(sonbae) Wu Yi Fan sadece uzun ve yakışıklı değil, o ne zaman kulaklıklarını takıp da basketbol oynasa, vahşi ve seri olur. Ne zaman turnike yaparak bir basket atsa topu pota tahtasından sektirir, bu kesinlikle eşsiz bir yetenek!” Yavaş yavaş, Wu Yi Fan’ın Yedinci Orta Okulu’nun basketbol takımının “görkemli günleri”nin gücü yerine oturmaya başladı: Kris basketbol takımının lideri ve oyun kurucusu ve takımının “2005 Youth CBA Junior Basketball League(2005 Genç CBA Küçük Basketbol Ligi)”ni kazanmasını ve Güney Çin’in şampiyonu olmasını sağladı. İsmini değiştirdikten sonra bile, alt sınıfları Wu Yi Fan’ın saygıdeğer bir lider olduğunu söyleyerek onu övüyor: “O olmasa, Güney Çin şampiyonluğu olmazdı. O gerçekten Li Jiā Héng (Wu Yi Fan’ın gerçek ismi).”

Çıkış yaptıktan sonra bile, Kris için basketbol kesinlikle unutulmaz. Bir radyo programında şöyle bir itirafta bulundu: “Önceleri, bir basketbol oyuncusu olmayı çok istiyordum. Bu benim çocukluk tek hayalimdi.” Şarkıcı olmak Wu Yi Fan’ın ilk hayali olmada bile, Wu Yi Fan mutlulukla “anı yaşamayı” sevdiğini itiraf etti: “Hala basketbolu özlüyor olsam bile, eğlence dünyasında yaptığım her şeyden keyif alıyorum.” Bu konuda, Wu Yi Fan’ın grup üyelerinin de söyleyecek bir çift sözü var: “Çıkıştan sonra, Kris genellikle bizi basketbol oynamaya davet ederdi. Yetenekleri büyüleyici; profesyonel atletlere taş çıkaracak bir gücü var.”

– Hayranlarının kalbinde o, itiraf etmeyi seven bir “sıcak adam”

“Eski dostlar” (Yedinci Orta Okulu basketbol takımı üyeleri) ve “eski aşk” (basketbol), Wu Yi Fan’ın bağlılığı ile boy ölçüşemez. Özellikle, o nazik bir “sıcak adam”; genellikle Wu Yi Fan hayranlarına içtenlikle bir sürü yarar sağlıyordu. Önceki zamanlarda, Wu Yi Fan Ren Ren hesabını hayranlarına “gerçek duygularını itiraf etmek” için kullanıyordu: “Her birinizi seviyorum, tek birinin bile gitmesine dayanamam.” Genç kızların kalbi eriyip kaynak suyuna dönüştü ve fan gruplarının ismi “Méi Gé Nī(Çince’de “her biriniz”in eş anlamlısı)” olarak değişti!

18 Temmuz’da, Wu Yi Fan bir Weibo hesabı açtıktan sonra, iki haftadan kısa bir süre içinde, 370 bin takipçisi. Bugüne kadar sadece iki tane gönderisi olmasına rağmen, bu gönderilerin başkaları tarafından yeniden yayınlanması 130 bini geçti ve 520 bin de yorum! Her gün Weibo’nun arama listesinin ilk 10’nunda onun adı var. Baidu aramalarında da isminin aranması en iyiler arasında. Weibo’ya bir şeyler yazmak yerine, Wu Yi Fan kişisel profiline “uzun makaleler” yazmayı tercih ediyor. Çıkış yaptıktan sonra sürekli “Ben bir ejderhayım ve uçabiliyorum”u sloganı olarak kullandı, Wu Yi Fan “Uçabiliyor”u Weibo hesabının hakkında kısmında kullanıyor ve hayranların gözünde de bu oldukça hayranlık uyandırıcı. Kısa zaman önce, Wu Yi Fan hakkında kısmını, “Dert yok… … Sert ve sakin olmak benim hayatımın amacı. Fighting!” Bazı hayranları yorumu ise şöyle oldu:  “Uçabilen” ejderha, bir ilham perisine dönüştü! 2 ay önce, EXO, XOXO adlı yeni albümünü yayınladı, bu hafta Perşembe günü ise, EXO hemen ardından yeni bir albüm yayınladı ve Growl da ana şarkıları.

2. Wu Yi Fan Kimdir¿¿ İşte “Guangzhou Genci!”

Wu Yi Fan (Kris) ve EXO-M’in çıkışı SM Şirketi’nin uzun zamandır planladığı tutkusuydu. EXO’nun Koreli ve Çinli’lerden oluşan 12 üyesi 2 gruba ayrılıyor (EXO-M ve EXO-K), ve her bir üyenin de özel bir yeteneği var. “Kızgın” ve sanki birileri “görevini yerine getirmiyormuş” gibi geçen 3 ay içinde yayınlanan 22 kısa teaser ile SM’in planı taze şeyler aramaktı, ve bunun için de “EXO Planet”ten gelen bu bir grup “genç uzaylı”dan yararlandı. Aralarından EXO-M’in lideri Wu Yi Fan, beyaz bir kaftan giymiş ve kollarını açmış bir şekilde bir çatıdan atlıyordu. Ve bu da hayranları yeni nesil “erkek tanrı” için bir beklenti içine soktu. Resmi klipte, Wu Yi Fan’a bir de kanatlarını açıp alevler fışkırtan bir ejderha eşlik ediyor. Bugüne kadar, o hala hayranlarının büyük aşkı: “Kris’in yumruğu bir ejderhaya dönüştüğü gün açıldı!”

Görünen o ki SM Şirketi’nin bir geleneği var, eğer stajyerleri arasında yakışıklı olanlar varsa, bu stajyerler çıkış yapmadan önce, yüzünün tanınması için sonbaelerinin kliplerinde küçük de olsa yer alır.  Wu Yi Fan’ın çıkış deneyimi bize “Girls’ Generation’ın Tayvan Turu VCR”sinde yer aldığını söylüyor, hayranlar ise şaşkın: Bu demek oluyor ki, o videodaki hafif uzun siyah saçlı adeta bir prensi andıran “gizemli” harikalar diyarından gelen adam, Wu Yi Fan’dı!

EXO’nun çıkışından sonra her katıldıkları talk show ile beraber, hayranlar yavaş yavaş bu “gizemli prens” hakkında her şeyi öğrenmeye başladı – – – Beklenmedik bir şekilde, Kris “Guangzhou Genci!” diye bir lakabı bile olan, atalarına bağlı bir Çinli gençti. Alınan bilgilere göre, Wu Yi Fan annesi ile beraber Kanada’ya taşınmadan önce, son sınıfını Guangzhou Yedinci Orta Okulu’nda okudu ve Sir Winston Churchill Lisesi’nde okudu. 2007’de 11. Sınıfa giderken (ki bu kendi ülkesinde lise 2. Sınıfa denk geliyor), Wu Yi Fan SM’in dünya çapındaki seçmelerine katıldı ve onların stajyerlerinden biri oldu. Kanada’dan Kore’ye geldi, 5 yıllık “inziva”dan sonra, Wu Yi Fan resmi olarak çıkışını yaptı.

Source: 南都全娱乐 Weibo 
Translated by: Adora Please Take Out With Full Credits.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s