EXO-M Yes Dergisi Röportajı [20.9.12]

Yes Magazine - {EXO-M}

EXO-M Özel Meselelerini Açıklıyor

Kore yıldız fabrikası SM Entertainment Çinli yetenekleri şirketlerinin yıldızları olmaları için eğitmeyi, daha sonra birkaç Koreli de koyup bir M (Mandarin- Basitleştirilmiş Çince) grubu oluşturmayı ve milyonlarca genç kızın kalbini kazanmayı her zaman sevmiştir. Super Junior-M (aynı zamanda SJ-M olarak bilinir)’in 2008’deki çıkışının ardından, SM Entertainment bu mükemmel sonuçlarla devam etmek için başka bir grup oluşurdu, EXO-M. EXO’nun çıkış yapmasından bu yana geçen bu kısa zamanda, dış ülkelerde geniş bir dikkat çektiler, oldukça büyük bir hayran kalabalığı ve nereye giderlerse gitsinler sürekli etraflarında patlayan flaşlar. İlk önce, subaeleri SJ-M ile Tainan’a bir konser için gittiler, ve biz de EXO-M ile eşşiz bir Hong Kong röportaj yapma fırsatı bulduk! Sırlarını açığa çıkarmaları için bekleyin!

Yes Magazine - {EXO-M}

SJ güzel bir örnek

EXO-M’in 4 Çinli üyesi var; Lu Han, Zhang Yixing, Çinli-Kanadalı Kris Wu Yifan, Huang Zitao, ve 2 Koreli üye; Kim Jongdae ve Kim Minseok, 6 sevimli küçük çocuk bu grubu oluşturuyor. EXO-M’de her bir üyenin kendi rolü var ve bu roller de her zaman doldurulabilecek türden değil. Nasıl hissettiklerini ve Tayvan’da başlarına gelenleri öğrenmek için bekleyin.

1. Çıkış yaptıktan sonra Tayvan’da bulunmanıza rağmen, bu sefer sunbaeleriniz olan SJ-M ile Tainan Music Festivali’nde beraber sahne alma şansını yakaladınız, nasıl hissediyorsunuz¿¿

Kris: Bu sefer SJ-M’den birçok sunbaemiz ile Tainan’a gelebildiğimizden dolayı çok mutluyuz ve onurlandırılmış hissediyoruz. Şimdiye kadar, Tayvan’da nereye gittiysek onların popülaritesinin oldukça çok olduğunu hissettik. Aslında havaalanında olacak hayranların sadece SJ-M’i desteklemek için gelebileceğini düşünerek endişelenmiştik, ama herkes havaalanına vardığında gördük ki hepsi de bize oldukça destek oldu ve biz de çok mutlu olduk.

2. SM family(ailesi) içerisinde bir çok sunbaeniz var, EXO-M’in en çok imrendiği sunbae hangisi¿¿

Tao: Ben SJ’den Donghae’ye en çok imreniyorum çünkü Donghae sunbae beni sık sık neşelendirir, ve bir keresinde bir performans sırasında Donghae sunbae beni arkadan kucaklamıştı, aslında o zaman bu hareketin beni oldukça korkutmasına rağmen bunu yapanın Donghae sunbae olduğunu görünce rhatalamıştım ve onun gerekten sevimli olduğunu düşünmüştüm.

Chen: Önceden SMTOWN’da SJ’den Ryeowook sunbae ile <Love Does Not Come Alone> için beraber çalışmıştım, Ryeowook sunbae hoobaelerine bakma konusunda çok iyi. Umarım ilerde onun gibi bir sunbae olabilirim.

Xiumin: Ben SJ’den Leeteuk sunbaeyi, bir şeyler öğrenebileceğim biri olarak görüyorum çünkü onun sıkı çalıştığını gördüğümde ben de sıkı çalışmak istiyorum.

EXO-M’in ilginç dil durumları

Farklı ülkelerden üyelerle oluşturulmuş bir grup her zaman iyi bir şey olacaktır, çünkü birden fazla dil öğrenebilmenin dışında, bu üyeler birbirlerinin kültürel yapılarını çok iyi öğrenebilirler, tabii ilk başlarda kesinlikle iletişim kopukluğundan dolayı gülme krizleri olacaktır, herkes EXO-M’in başına gelen ilginç olayları anlatmasını bekliyor!

3. EXO-M’in farklı yerlerden gelen üyeleri olduğunu göz önünde bulundurursak, hepiniz kendi aranızda anlaşmak için hangi dili kullanıyorsunuz¿¿ Çince’yi ele alırsak hangi üyenin Çincesi en berbat olan¿¿

Xiumin: Ben Çince’yi öğrenmeye başlayalı fazla olmadı, Çince’nin seslendirilişindeki 4. ton en zoru, ama çıkış yaptıktan yaklaşık beş ay sonra, sürekli üyelerle beraber olduğumdan yavaş yavaş bir çok Çince deyim öğrendim. Eğer çalışmaya devam edersem, Çince’min çok daha iyi olacağına inanıyorum.

Yes Magazine - {EXO-M}

4. Üyelerin farklı yerlerden olmasından dolayı birkaç kültürel farklılık olmalı. Çalışmaya başladığınızda, şakalarda yanlış anlamalar ve ya unutulmayacak şeyler oldu mu¿¿

Tao: Kore’ye ilk geldiğimde, Xiumin ge’nin çalışma odasında gördüm, o zamanlar Korece’m iyi olmadığı için televizyon dizilerinde gege(Çince’de abi demek) yerine ‘oppa’ dediklerini hatırladım, bu yüzden ben de Xiumin ge’ye ‘oppa’ diye seslendim, ancak daha sonra öğrendim ki oppa, kızların erkekleri selamlamak için kullandığı bir kelime.

5. 6 deli-kanlı (kanları kaynayan) genç adam beraber bir yerde, kesinlikle oynarken aranızda aşırıya kaçmalar olacaktır. Boş zamanlarınızda herkes ne yapmaktan hoşlanır¿¿ Hangi üye çok yönlüdür¿¿

Lu Han: Boş zamnalarımız olduğunda, ben Xiumin ve menajer ile futbol oynamaya giderim.
Lay: Ben beste yaparım çünkü beste yapmayı çok seviyorum.
Tao: Ben sık sık yurtta daha önce Taekwondo yapmış olan Xiumin ile çalışırım, nunchucklarla oynarız.
Lu Han bilgi sızdırıyor: Evet evet! Ben sık sık Xiumin’in tam da söylediği yeri on ikiden vurduğunu duyuyorum.

6. Yeni çalışmanızı ne zaman yayınlayacaksınız¿¿ Hayranlarınızla buluşmak için ne zaman Hong Kong’a geleceksiniz¿¿

Kris: Çoktan yeni albümümüz için çalışmaya başladık, herkesin görebilmesi için kısa zamanda geri dönmeyi umuyoruz. Ve Hong Kong’da bizi çok seven bir sürü hayran olduğunu biliyoruz, herkesle buluşmak için en kısa zamanda Hong Kong’a gelmeyi umuyoruz, ve herkese desteği için teşekkür ediyoruz.

Resimlerin altında yazanlar: (soldan sağa, yukardan aşağı)
1: Kris hararetli hararretli sergiliyor performansını ve aşağıdaki hayranları öldürüyor!
2: EXO-M hayranları gençlikle dolu gülücükler ile selamlıyor.
3: Terden sırılsıklam olana kadar dans eden Kris ve Lay daha da erkeksi görünüyor!
4: Hayranlar EXO-M böyle mutlu bir şekilde kahkaha atsınlar diye bir şey mi yaptı¿¿
5: Lu Han’ın dans ederken çekilmiş bu fotoğrafı, gerçekten insanları öldürebilir!

Source cr; exo12km
 translation cr; hyewon@exom-trans and whisperedsymphony 
(major thanks for translating and spotting!)
 please take out with full credits
Reklamlar

One thought on “EXO-M Yes Dergisi Röportajı [20.9.12]

  1. ASKA İNANIRMISINIZ EXO SİZE SORUYORUM VE SOYLUYORUM BEN SİZE ASIK OLDUM AMA SİZİ NE GOREBİLİR NEDE DUYA BİLİRİM ÇUNKUBEN TURKİYEDE YASIYORUM AMA TEK ARZUM SİZİ GORMEK TEK ARZUM VE BUN YAZARKEN GOZYASLARINA BOGULAN 12 YASINDA BİR KIZIM BEN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s