EXO-K EASY TV Dergisi [röportaj]


SUHO “Ben herkesi koruyan liderim”
Ben herkesi koruyan liderim. Öncelikle, onlara yemek alırım, özellikle çocukların favorisi olan kızarmış tavuk, ama herkesin yiyebildiği miktar akıl almaz derecede ve şaşırtıcı. Her Cumartesi, bir ‘aile toplantısı’ yapıyoruz ve düşüncelerimizi, hislerimizi ve problemlerimizi açıklıyoruz. Diğer üyeler problemleri birlikte çözmek için diğerlerine çözüm bulmada yardım eder, ve en sonunda, toplantıya katılmak için sloganımızı söyleriz, “Sevelim!” Yunho-hyung üyeleri idare etme ve onlara dikkat etme konusunda bana birçok ipucu verdi ve öneride bulundu. Birbirimizi desteklemeli ve cesaretlendirmeliyiz, ama ciddi hatalar yapıldığında, imajımız yüzünden kendimizi tutmak yerine, onları en doğru şekilde eleştirmeli ve cezalandırmalıyız.

BAEKHYUN “Şarkıcı olmanın yanında, farklı şeyleri tecrübe etmek istiyorum”
Şarkıcı olmanın yanında, tecrübe kazanmak ve denemek istediğim birçok alan var. Örneğin, Rain’in “Full House”da canlandırdığı karakteri gerçekten seviyorum, bu yüzden eğer gelecekte bu fırsat verilirse, oyunculuk endüstrisinde de yer almak istiyorum. Reklamlar da çekmek istiyorum. Ayrıca, televizyon programlarında kendimi daha iyi ifade edebilmek için, kendi espri yeteneklerime çalışıyorum. Oh Kwangrok’un sesini taklit etmek dışında, başka ses taklitlerine de çalışıyorum. Üyeler bile eğer şarkıcı olarak çıkış yapmasaydım, bir komedyen veya sahne sanatları amatörü olabileceğime katılıyor.

SEHUN “Çıkış yaptıktan sonra her şey büyülüymüş gibi hissettim”
Eğer çıkış yaptıktan sonra nasıl değiştiğimi ifade etmem gerekseydi, bunun yaptığım her şeyde daha dikkatli olmam gerektiği olduğunu söylerdim, özellikle öz yönetimde. Son zamanlarda, aynaya baktığım seferlerin sayısı önemli derecede arttı; sahneye çıkmadan önce aynaya bakmalıyım, binalardan ayrılmadan önce, ve hayranlarla buluşmaya giderken. Yürüdüğüm zaman bile, kendimi kontrol etmek için yansıyan yüzeylere bakıyorum. Normalde, herkes konuk olduğumuz müzik programlarını ve diğer programları izlemek için bir araya geliyor, ve ben hala kendimi televizyonda görmeyi büyülü ve gizemli buluyorum.


KAI “Sahnede ve sahne dışında gerçek benim”
Küçükken, ailem beni Taekwondo derslerine yollardı, ama ben bundan nefret eder ve bir gün bile gitmek istemezdim. Rastlantısal bir fırsat dansla bağlantı kurmamı sağladı, ve o zamandan beri, hava nasıl olursa olsun, dans derslerime katılma konusunda ısrar ederdim. Bu benim dansla kaderim olabilir. Hayranlar benim… sahne dışında sessiz olduğumu söylüyor, ve fazla konuşmadığımı. Kız kardeşlerim beni televizyon programlarında gördüklerinde, “Seni ilk defa bu kadar mutlu görüyorum; bu biraz saçma olsa bile, neden evdeyken bize de performans sergilemiyorsun?” diyorlar. Özür dilerim, ama gerçekten sadece sahnedeyken öyleyim.

CHANYEOL “Konu dans etmek olduğunda gerçekten de ‘kara delik’ misin?”
Herkes içinde, fragmanlarda yayınlanan en son üye bendim. O bekleme süresi gerçekten uzundu. O sırada annem aradı ve, “Fragmanlarda ne zaman gözükeceksin?” Gözükeceksin, değil mi? O kadar uzun süredir bekliyordum ki sanırım boynum kırılacak,” dedi. Tabi ki, onu teselli etmem gerekti, ama dürüst olmak gerekirse, o sırada, o kadar gergindim ki öleceğimi sandım. MAMA’yı ilk kez çalıştığımızda, aklımda sadece bir düşünce vardı: “Hapı yuttum, grubun kara deliği olma ihtimalim var.” Gerçekten kötü bir şeyin olacağını düşündüm, ve bu yüzden Kai’yle Sehun’a alıştırmalar sonrasında kalıp dansımı düzeltmeleri için yalvardım.

D.O “Yönlendirmeleri için özellikle büyüklerime minnettarım”
Burada, Yunho-sunbae’ye teşekkür etmek istiyorum. Yunho-sunbae’nin Tokyo Dome’daki performansı ‘Inkigayo’daki çıkış sahnemizle aynı zamanda bitti. Hemen bizi aradı; özellikle ve dikkatlice her üyenin hangi alanlarda not olması gerektiğini söyledi. O sırada, telefon hoparlördeydi; bizimle teker teker konuştu, ve ayrıca diğer üyelerin telefonda ne söyleyeceğini duymasını sağladı. O zaman fazlasıyla minnettardım ve duygulandım. Bir keresinde şarkımızı tanıtırken bir hata yaptım, ve şimdi bile, bunu benimle alay etmek için kullanan insanlar var. Ancak, aslında o sırada, bir hata yapacağımı düşünmemiştim.

Çeviri: DenimGe
Kaynak: Frances-li
İngilizce Çeviri: happyluhan @ CODE:EXO

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s